Едно от притесненията, които се появяват при монтиране на кухненски гръб от стъкло е, че той може да се напука. Ако оставим настрана евентуални механически повреди, се има предвид най-вече поява на пукнатини заради нагряване от включен наблизо котлон.
Bambookita споделя, че “зад газов котлон вероятността да се спука стъклото е много голяма”, а друг потребител заявява подобен проблем при керамичен котлон. Все пак, везните наклоняват повече в полза на керамичните котлони. Що се отнася до газовите, които се смятат за по-застрашаващи живота на стъклото, maroka дава следното решение във форума:
На снимката, която виждаме тук, е представена голяма кухня в съвременен азиатски стил. Тук откриваме присъствие на елемента дърво, при пода и тавана, а елементът вода е интересно представен посредством кухненски гръб от стъкло, чийто релеф наподобява леко набраздена повърхност на езеро. Настилката на споменатия вече под е от естествен дървен паркет, който е с леко лаково покритие, придаващо по-тъмен нюанс на правоъгълните дъски. На стената отдясно, с лек ъгъл в горния край, са подредени в два реда кухненски шкафчета и чекмеджета, изработени с бели вратички от МДФ или ПДЧ плоскости. По средата на гранитен плот в сивкав цвят откриваме монтиран керамичен плот с шест котлона, над който е предвиден абсорбатор, скрит в шкаф с двойна вратичка. Вляво от котлоните е оставена метална купа, а веднага след нея идва ред на кухня, която си има дървен капак и при нужда същият може да се ползва като дъска за рязане. В близкия десен край, върху плота, виждаме интересен свещник, който наподобява на кухненска везна. Той е с кръгла дървена основа, а в люлка, с няколко железни вериги е положена бяла цилиндрична свещ. Над горния ред шкафове откриваме два тесни правоъгълни, хоризонтално ориентирани прозорци с дървена дограма. Още един прозорец, по-широк и голям, е позициониран на тавана, който е облицован с дълги дървени дъски. На стената отдясно се вижда част от бял висок хладилник.