Трябва да се изгради здрав под на къщичката. Потребителят MM е подкрепил дъските с други греди от долу. Има няколко начина за закрепване на конструкцията към ствола. Тук dadko съветва: „Вместо да дупчиш дървото - можеш да ползваш някакви скоби от метална шина, като между скобата и дървото подложиш гума или друг материал. Едно, за да не повреждаш дървото и второ - дървото расте и клоните надебеляват.“
Хубаво е да се помисли и за растежа на дървото. Тук потребителите на форума са категорични, че трябва да се остави разстояние между дървото и пода около него.
Потребителят, изработил къщичката, коментира: „Затова съм оставил достатъчно голям отвор на пода. Ако се наложи винаги може да се разшири.“ – Милчо Маринов
Колажът комбинира четири изображения, които проследяват един от началните етапи по изграждане на конструкцията. Основите вече са поставени. Те са стабилно укрепени и поставят началото на къщата. Мястото, което е избрано е дворът на къщата, а се строи около черешата. Трябва предварително да се предвиди дали има разклонения и клони, които биха могли да попречат по нататъшната дейност. Работният хаос е в разгара и на тревистите площи са разпръснати инструменти. Предвидено е по какъв начин ще се стига до къщичката, а именно чрез стълба. Тя е висока и красива. Всичко е изработено от един и същ материал. Естествеността му придава традиционен и стилен вид. Стълбата е здрава и има за цел да помогне достигането от долу до горе и обратно. Основите са готови! Те вече имат форма и вид, от които да продължи осъществяването на проекта. Това изисква време и средства, затова е хубаво да се направи предварително план. Трябва да е знае какво и как ще се прави, средствата от бюджета, които могат да се отделят и правилната организация. Съветът със специалист е препоръчителен, за да не се наложи преправяне след това. Достигането на крайния резултат наближава, а сегашната визия предполага красива и впечатляваща реализация.